Search  
Saturday, October 31, 2020 ..:: עורך דין פלילי » מאמרים »  דיני מיסים, מיסוי בינלאומי ::..   Login

פורטל עורך דין ועוד Lawdinet נועד לאפשר לך, הלקוח, לבחור עורך דין המתאים לך ביותר, על בסיס פרופיל מקצועי מפורט, הכולל תמונה, תחומי התמחות וישובי פעילות !
הפורטל משמש כבמה לפרסום עורכי דין פליליים, אינו ממליץ על עורך דין כזה או אחר, כאשר האחריות המלאה והבלעדית על נכונות ו/או דיוק המידע המפורסם בפורטל
לרבות פרטי עורכי הדין, כל מידע המפורסם מטעמם וזכויות היוצרים בגין תמונות / תיאורים ומאמרים המפורסמים מטעמם, היא של עורכי הדין ושלהם בלבד. עורכי הדין
והם בלבד נושאים באחריות לשירותים המוצעים וניתנים על ידם ולפורטל אין כל אחריות בגינם. פניה לעורך דין תועבר לעורך דין מתאים אחד או יותר.
למידע נוסף יש לעיין בתנאי השימוש.

אתרי משפט:
עורך דין תעבורה, תאונת עבודה, עורך דין משפחה יעקב בלס, משרד חקירות, Sitemap

 מאמרים בדיני מיסים Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

מדריך המס לביצוע רילוקיישן (Relocation)-עצות פרקטיות לביצוע-חלק ב'  

 

מאת: עו"ד אריה ליבוביץ

מבוא

אז החלטתם ליסוע לחו"ל בעקבות הצעת עבודה ובצע רילוקיישן (Relocation) מזל טוב. בפניכם הכנות רבות במישורים שונים : חינוך ולימודים לילדים, היתרי עבודה, ביטוחים וכו'. אנו ממליצים להיערך מראש גם בתחום המיסים.

היערכות מראש בתחום המיסים אינה לוקחת יותר ממס' מועט של שעות. יחד עם זאת במועד החזרה לארץ היא עשויה להתגלות כמי שהביאה לחיסכון של עשרות עד מאות אלפי דולרים (בהתאם לשווי השכר המופק בחו"ל ותקופת השהייה בחו"ל). חשוב להבין כי בהתאם לפסיקה בישראל ניתוק התושבות של תושב ישראל מישראל עשוי לקחת תקופה ארוכה  חודשים ואף שנים. ניתוק התושבות נבחן הן במישור האובייקטיבי (תקופת השהות בחו"ל, קשרים משפחתיים בחו"ל, בית קבע בחו"ל וכו') והן במישור הסובייקטיבי (הכוונות הסובייקטיביות של אותו תושב). בנ"א עשוי לשהות מס' שנים בחו"ל ועדיין להיחשב על ידי רשויות המס בישראל כתושב חוץ.

במקרה כאמור צובר אותו תושב לא רק חובות מס וקנסות בגין שנות המס אשר בשלהם לא שילם מס, הוא עשוי למצוא עצמו גם בפני סכנה של אישומים פליליים בגין אי דיווח. מסיבות אלו כדאי להיערך מראש באמצעות היוועצות חד פעמית עם מומחה מס קודם לטיסה לחו"ל וביצוע פעולות בהתאם להמלצותיו.  לא הספקתם לפני הטיסה? דאגו לארגן פגישה טלפונית עם מומחה מס ישראלי לאחר שכבר עברתם לחו"ל ודאגו לקבל הנחיות.

קיראו עוד
מדריך המס לביצוע רילוקיישן (relocation)- עצות פרקטיות לביצוע (חלק א')  

מאת: עו"ד אריה ליבוביץ[1]

מבוא

בעשר השנים האחרונות הולכת וגוברת התופעה של ביצוע רילוקיישן על ידי ישראלים לצורכי עבודה. בין המדינות המוכרות אליהן עובדים ישראלים רבים בעקבות עבודתם ניתן למנות מדינות דוגמת ארה"ב ובריטניה, מדינות מסוימות באפריקה (קונגו, אנגולה, דרום אפריקה)  ברזיל ועוד.

פעולה זו של שינוי מקום המגורים לצורכי עבודה ושהות במדינות זרות לתקופות ארוכות מעלה שאלות ובעיות מס רבות הנוגעות בעיקר ובראש ובראשונה לתושבתו של אותו עובד. עובדים כאמור נוטים פעמים רבות לעזוב את ישראל, להפסיק לדווח על הכנסתם בישראל ולחזור לישראל כאילו כלום לא קרה לאחר תקופה של מס' שנים. עובדים כאמור שלא דאגו להסדיר את בעיות המס העשויות להיווצר במועד שהותם מחוץ לישראל עשויים למצוא עצמם בפני בעיה חמורה עם שובם לישראל, וודאי וודאי אם בטעות עוד יבקשו לקבל הטבות מס של תושב חוזר. בפני אותם עובדים עשויי לעמוד סיכון של שיעורי מס גבוהים בתוספת קנסות וזאת לצד סיכון פלילי בגין עבירות אי דיווח ואי ניכוי מס.

ברשימה שלהלן נבקש להציג בקצרה את האפשרויות העומדות בפני אותם עובדים בכדי להימנע מאותן "תאונות מס", להלן נראה כי חלק מן הדרכים לכך הינן קלות. חלקן מהאחר סובך יותר ליישום ומעט יקר. בסופה של רשימה זו ננסה לתאר במס' קצר של מילים מהן הפעולות אותן כדאי לעשות לפני ביצוע הרילוקיישן, כאשר העובד מצוי עדיין בישראל, מה כדאי לעשות לאחר המעבר לחו"ל ומה כדאי ומומלץ לעשות עובר לחזרה לישראל.

 

קיראו עוד
Previous Page | Next Page
      
 דיני מיסים- אינדקס נושאים Minimize
  
עורך דין ועוד- סימן מסחר רשום- Copyright 2006 by Iris Almog   Terms Of Use  Privacy Statement