Search  
Thursday, July 09, 2020 ..:: עורך דין פלילי » מאמרים » קניין רוחני, זכויות יוצרים ::..   Login

פורטל עורך דין ועוד Lawdinet נועד לאפשר לך, הלקוח, לבחור עורך דין המתאים לך ביותר, על בסיס פרופיל מקצועי מפורט, הכולל תמונה, תחומי התמחות וישובי פעילות !
הפורטל משמש כבמה לפרסום עורכי דין פליליים, אינו ממליץ על עורך דין כזה או אחר, כאשר האחריות המלאה והבלעדית על נכונות ו/או דיוק המידע המפורסם בפורטל
לרבות פרטי עורכי הדין, כל מידע המפורסם מטעמם וזכויות היוצרים בגין תמונות / תיאורים ומאמרים המפורסמים מטעמם, היא של עורכי הדין ושלהם בלבד. עורכי הדין
והם בלבד נושאים באחריות לשירותים המוצעים וניתנים על ידם ולפורטל אין כל אחריות בגינם. פניה לעורך דין תועבר לעורך דין מתאים אחד או יותר.
למידע נוסף יש לעיין בתנאי השימוש.

אתרי משפט:
עורך דין תעבורה, תאונת עבודה, עורך דין משפחה יעקב בלס, משרד חקירות, Sitemap

 מאמרים בקניין רוחני Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

בקשות מתחרות לרישום סימני מסחר במדינתנו המיניאטורית  

מאת: עו"ד טל קדש

מאמר זה עוסק בבקשות מתחרות לרישום סימני מסחר בהתאם לסעיף 29 לפקודת סימני המסחר.
בחלק הראשון של המאמר, נעסוק באופן כללי בסעיף 29 לפקודה במאובחן מהליך התנגדות לכשירות סימן המסחר; בחלק השני נתווה בקצרה את המבחנים ש
לאורם ניתנות החלטות בבקשות מתחרות לרישום סימן מסחר עליהן מחיל הרשם את סעיף 29 לפקודה. מן הפרוזדור נצעד אל עבר הטרקלין. בחלק השלישי נתייחס לנסיבות המיוחדות על פיהן יש להתיר שימוש מקביל בשני סימני מסחר, תוך מתן דגש לפסיקה רלוונטית, ולגישת כבוד השופט א' גרוניס, המנסה להימנע מהכרעה בינארית של "הכל או לא כלום", בהליך לפי סעיף 29 לפקודה; בחלק הרביעי, נתייחס להחלטת רשם סימני המסחר, במסגרתה חולקה ארץ ישראל המיניאטורית לשני איזורי חלוקה גיאוגרפים, בהם התאפשר לחברות שונות להשתמש בסימן מסחר זהה. לבסוף, בחלק החמישי, נעמוד על אמצעי השיווק והנתונים הסטטיסטיים שיכולות חברות המפרסמות את מוצריהן ברשת האינטרנט להציג בפני רשם סימני המסחר, כאינדיקציה להכרה ולהוקרה לה זכה הסימן בקרב הצרכנים, ולמתן זכות הבכורה בסימן.

קיראו עוד
חסכון של אלפי דולרים בהגשת בקשת סימן מסחר בארה"ב  

מאת: עו"ד יריב קדם

 

כיצד ניתן לחסוך מאוד ואף אלפי דולרים בכל הגשה של סימן מסחר בארה"ב? מה היא הדרך היעילה ביותר להגיש בקשות סימני מסחר בארה"ב?

 

1.           האפשרויות: בד"כ, בקשת סימן מסחר בארה"ב, תוגש על בסיס אחת משתי אפשרויות: על בסיס "שימוש מסחרי" בסימן בארה"ב (Use in commerce basis), או על בסיס "כוונה לעשות שימוש" מסחרי בסימן בארה"ב (Intent to use basis).

קיראו עוד
זכויות יוצרים בינלאומיות – חשיפה תרתי משמע  

מאת: עו"ד יריב קדם

 

האם יצירה שנוצרה בישראל תהיה מוגנת בזכות יוצרים גם ביתר מדינות העולם? באלו מדינות תחול ההגנה, ובאלו תנאים? על כך יפורט ברשימה להלן.

 

''זכות יוצרים'' בישראל מוגדרת כיום בסעיף 1(2) לחוק זכות יוצרים, 1911, ומכוחה מוגנת, בין השאר, זכות יחיד להציג, להעתיק, לקרוא, לפרסם, להוציא לאור, לתרגם, להפיק – יצירות ספרותיות, דרמטיות, מוזיקליות ואמנותיות כגון מאמרים, ציורים, שירים, פזמונים, פסלים, סרטים, ועוד. המגמה בעולם היא להרחיב את הגנת זכות יוצרים גם לגבי תוכנות מחשב. ואכן, ההגדרה ''יצירה ספרותית'' בישראל, כוללת כיום גם תוכנה של מחשב (סעיף 2א לפקודת זכות יוצרים, 1924). במאמר מוסגר יצויין, כי בהתקיים תנאים מסויימים ניתן להגן על תוכנת מחשב גם באמצעות פטנט, ולא רק באמצעות דיני זכויות יוצרים, אולם זהו עניין לרשימה אחרת.

קיראו עוד
מהי עשיית עושר ולא במשפט?  

מאת: עו"ד זהר נוה
ניסו להרוויח על חשבונכם? מישהו עשה רווח על גבכם?רווח כזה נחשב ל"עושר ולא במשפט" וניתן לקבל בגינו פיצוי בביהמ"ש.
נושא זה מוסדר בישראל באמצעות "חוק עשיית עושר ולא במשפט". החוק קובע שמי שקיבל שלא על פי זכות שבדין נכס, שירות או טובת הנאה אחרת שבאו לו מאדם אחר, חייב להשיב את הזכייה. החוק קובע גם הוראות בנוגע לשכר של פעולות שנקטו על מנת לשמור על אינטרנס הזולת. כך למשל, מי שפעל לשמור על חייו או על שלמות גופו, בריאותו, כבודו או רכושו של אדם אחר, בלי שהיה חייב ולצורך כך הוציא כספים מכיסו, האדם השני חייב להחזיר לראשון הוצאות סבירות שהוצאו.

קיראו עוד
למי שייך פטנט שפותח במסגרת חברה?  

מאת עו"ד זהר נוה

 

בעולם הטכנולוגי של היום, אנשים רבים העובדים בחברות היי – טק כאלה או אחרות, נתקלים לעיתים תכופות בסיטואציה בה במסגרת עבודתם, עולה בהם רעיון כלשהו לפיתוח טכנולוגי שיש בו תועלת, בין אם לחברה בה הם עובדים ובין אם בצורה נרחבת יותר. במקרים רבים, הופכים רעיונות אלו לפיתוחים ממשיים בעלי יישום בפועל כאשר הפיתוח עצמו נעשה במקום העבודה ולעיתים אף נרשם בגינו פטנט.

 

השאלה המרכזית שנשאלת היא  - ביחס לפיתוח כאמור, למי הוא שייך, האם לעובד או לחברה בה הוא מועסק? האם יש רלבנטיות כלשהי לסוג הפיתוח כלומר, האם הפיתוח משרת את החברה או שלא? על מנת לענות על שאלה זו יש לבחון את מהותו של הפטנט ואת משמעו.

קיראו עוד
Previous Page | Next Page
      
 קניין רוחני-אינדקס מאמרים Minimize
    
עורך דין ועוד- סימן מסחר רשום- Copyright 2006 by Iris Almog   Terms Of Use  Privacy Statement