Search  
Tuesday, July 07, 2020 ..:: עורך דין פלילי » מאמרים » מקרקעין, רכישת דירה, קניית דירה ::..   Login

פורטל עורך דין ועוד Lawdinet נועד לאפשר לך, הלקוח, לבחור עורך דין המתאים לך ביותר, על בסיס פרופיל מקצועי מפורט, הכולל תמונה, תחומי התמחות וישובי פעילות !
הפורטל משמש כבמה לפרסום עורכי דין פליליים, אינו ממליץ על עורך דין כזה או אחר, כאשר האחריות המלאה והבלעדית על נכונות ו/או דיוק המידע המפורסם בפורטל
לרבות פרטי עורכי הדין, כל מידע המפורסם מטעמם וזכויות היוצרים בגין תמונות / תיאורים ומאמרים המפורסמים מטעמם, היא של עורכי הדין ושלהם בלבד. עורכי הדין
והם בלבד נושאים באחריות לשירותים המוצעים וניתנים על ידם ולפורטל אין כל אחריות בגינם. פניה לעורך דין תועבר לעורך דין מתאים אחד או יותר.
למידע נוסף יש לעיין בתנאי השימוש.

אתרי משפט:
עורך דין תעבורה, תאונת עבודה, עורך דין משפחה יעקב בלס, משרד חקירות, Sitemap

 מאמרים בדיני מקרקעין Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

מימוש משכנתא – פינוי מדירת מגורים תוכן המאמר: מימוש משכנתא – פינוי מדירת מגורים  

מאת: עו"ד אבי זילברפלד 

הסוגייה נשוא כתבה זו אינה מהווה סוגיה משפטית בעלמא לחלק מהציבור, כי אם משבר כלכלי ונפשי טראומטי חריף ביותר, מחמת החשש להיזרק מבית המגורים עקב חתימת בעלי הדירה על שטר משכנתא/משכון להבטחת הלוואה שנטלו.

הסוגיה נכבדה ביותר, עמוסת פסיקה למכביר, בעלת דקויות משפטיות הנובעות מעובדות ספציפיות בכל מקרה ומקרה, ולא נתיימר להקיף את מכלול היבטיה המשפטיים, כי אם בתמצית בלבד.

קיראו עוד
דירה מכינוס נכסים – כן או לא?  
מאת: עו"ד זהר נוה

 

המשבר הכלכלי אליו נקלעה ישראל בתחילת שנות ה – 2000 בכלל, ובתחום הנדל"ן בפרט, יצר מציאות חדשה בה היקף הדירות הנמכרות באמצעות הליך של כינוס נכסים גדל בצורה משמעותית בין היתר בשל חוסר יכולת של רבים לעמוד בתשלומי המשכנתא השוטפים כמו גם שקיעה בחובות של בעלי עסקים ששיעבדו את דירותיהם כבטוחה כנגד אשראי בנקאי.

 

מציאות זו יצרה בתורה מציאות נוספת בה רוכשים פוטנציאליים רבים, מיהרו לרכוש דירות מכינוס נכסים בשל המחיר האטרקטיבי בו הן נמכרות, אך יחד עם זאת, רבים אחרים מצאו עצמם בין הפטיש לסדן במצב בלתי אפשרי בו הם התחייבו לרכישת הדירה, נטלו הלוואות אך בסופו של יום, נותרו ללא הדירה.

ברשימה זו נסביר על משמעות הליך כינוס הנכסים, יתרונותיו וחסרונותיו.

קיראו עוד
העברת דירה בגירושין  

מאת: עו"ד זהר נוה 

 

אחד המאפיינים הבולטים של חיי הנישואין הוא רכישת נכס מקרקעין ע"י שני בני הזוג ורישומו על שמם בחלקים שווים.

 

נושא זה אינו מאפיין רק את הליכי הנישואין, אלא הוא מקבל משנה תוקף וחיזוק במסגרת הליכי גירושין בהם ניתן לראות פעמים רבות מאבק ארוך ועיקש על בית המגורים, מי יקבל אותו ובאיזה מחיר. אולם, לא אחת אנו נתקלים בסיטואציה בה העברת הדירה אגב הגירושין לא נעשית בסמוך להליכי הגירושין כשבמקביל מוטלים על הדירה עיקולים של צדי ג' ולא ברור מה דינה של אותה העברה.

קיראו עוד
חלוקת דירת ירושה – סע' 5 (ג) (4) לחוק  

מאת: עו"ד זהר נוה 

 

אביהם של א' ו – ר' נפטר והשאיר לבניו דירה אותה רצו האחים לחלק ביניהם. הבעיה היא שר' מתגורר בדירה מזה שנים רבות ומעוניין לקנות מ-א' את חלקו בדירה. שני האחים שמעו שבגלל שמדובר בדירה שהתקבלה מירושה, הם לא חייבים בתשלום כל מסים במקרה בו ירצו למכור אותה. האומנם?

ההנחה של א' ו – ר' הינה הנחה מאוד נפוצה אבל יחד עם זאת, מאוד מוטעית. לא כל נכס מקרקעין שהתקבל בירושה פטור מתשלום מסים ולעיתים קרובות, נדרשים היורשים לשלם אלפי ועשרות אלפי שקלים מסים בעת מכירת הנכס וכל זאת בשל העדר תכנון מתאים וייעוץ מתאים ע"י עו"ד העוסק בתחום

קיראו עוד
מס שבח מקרקעין בעקבות פסק דין "פוליטי"  
מאת: עו"ד זהר נוה 

בתאריך 7.11.01, נכנס לתוקף תיקון 50 לחוק מסוי מקרקעין (שבח, מכירה ורכישה) התשכ"ט – 1969 (להלן: "החוק"). תיקון זה שהיווה רפורמה  משמעותית ביותר בתחום מסוי המקרקעין, בוצע בהתאם להמלצותיה של ועדת רבינוביץ שבחנה עניין זה במשך מספר שנים.

 

אחד הביטויים המשמעותיים ביותר של רפורמת תיקון 50 הוא ההפחתה בשיעור מס השבח שעל מוכר נכס מקרקעין לשלם בעת המכירה. החל מתחילת שנות ה-70 של המאה הקודמת, עמד שיעור מס השבח בהן חוייבו עסקאות על 50% מהשבח הריאלי שנוצר על הנכס הספציפי. בהתאם להמלצותיה של ועדת רבינוביץ, במסגרת תיקון 50, הופחת שיעור המס והועמד על 25% מהשבח הריאלי החל מיום 7.11.01 ואילך.

קיראו עוד
זכרון דברים במקרקעין  
 מאת: עו"ד זהר נוה
נושא הנפוץ בעסקאות מקרקעין של דירות מיד שניה, היא דרישת המוכרים ובמקרים מסוימים, המתווכים המעורבים בעסקה, כי הצדדם יחתמו על זכרון דברים, כדי להבטיח את העסקה וכדי שזו "לא תברח". רבים מקוני הדירות אינם מודעים כלל לחשיבותו של זכרון הדברים ואת הסכנות הטמונות בו וממהרים לחתום רק כדי לגלות כי התחייבו בעסקה לכל דבר
.
קיראו עוד
Previous Page | Next Page
      
 אינדקס נושאים-דיני מקרקעין Minimize
    
עורך דין ועוד- סימן מסחר רשום- Copyright 2006 by Iris Almog   Terms Of Use  Privacy Statement