Search  
Sunday, January 26, 2020 ..:: עורך דין פלילי » מאמרים »  דיני משפחה, גירושין, הסכם ממון ::..   Login

פורטל עורך דין ועוד Lawdinet נועד לאפשר לך, הלקוח, לבחור עורך דין המתאים לך ביותר, על בסיס פרופיל מקצועי מפורט, הכולל תמונה, תחומי התמחות וישובי פעילות !
הפורטל משמש כבמה לפרסום עורכי דין פליליים, אינו ממליץ על עורך דין כזה או אחר, כאשר האחריות המלאה והבלעדית על נכונות ו/או דיוק המידע המפורסם בפורטל
לרבות פרטי עורכי הדין, כל מידע המפורסם מטעמם וזכויות היוצרים בגין תמונות / תיאורים ומאמרים המפורסמים מטעמם, היא של עורכי הדין ושלהם בלבד. עורכי הדין
והם בלבד נושאים באחריות לשירותים המוצעים וניתנים על ידם ולפורטל אין כל אחריות בגינם. פניה לעורך דין תועבר לעורך דין מתאים אחד או יותר.
למידע נוסף יש לעיין בתנאי השימוש.

אתרי משפט:
עורך דין תעבורה, תאונת עבודה, עורך דין משפחה יעקב בלס, משרד חקירות, Sitemap

 מאמרים בדיני משפחה וגירושין Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Articles from גירושין
ביטול הסכם גירושין  

מאת: עו"ד שלומית סטרוגנו

קיימת האפשרות להגיש תביעה לביטול הסכם גירושין מחמת הטעיה עושק ותרמית ו/או לחילופין להגיש ערעור לביטול הסכם גירושין מחמת פגם הקשור בהליך השיפוטי.
להלן, אפרט בסקירה קצרה את עיקרו של הדין, הנוגע לביטולו של הסכם בכלל והסכם גירושין בפרט:
כאשר מי מהצדדים מעוניין בביטולו של הסכם בכלל והסכם גירושין בפרט, יש להבחין בין שתי סיטואציות, תקיפת הפן ההסכמי אל מול תקיפת הפן השיפוטי:

1. האחת, ביטול הסכם גירושין כאשר העילה לביטול, נעוצה בפגם אשר קשור בהסכם עצמו  ואז יהיה על הצד הדורש את ביטולו של ההסכם להגיש תביעה לביטול ההסכם. למשל פגם שנפל בהסכם עקב תרמית, עושק, כפיה וכד'.

2. השניה, ביטול הסכם גירושין כאשר העילה לביטול, נעוצה בפגם הקשור בהליך השיפוטי אשר נתן תוקף של פסק דין להסכם ואז יהיה על הצד הדורש את ביטולו של ההסכם  לנקוט בהליכי ערעור.

קיראו עוד
גירושין - רגע לפני  

רגע לפני שנוקטים בהליכי גירושין, רגע לפני שמכריזים מלחמה, רגע לפני שהאמוציות משתלטות על השכל הבריא, התאפקו וחשבו.

 

אולי ניתן לגשר על המחלוקות? אולי ניתן לפנות לייעוץ זוגי או למגשר במטרה לשקם את חיי הנישואין?

 

אם בכל זאת ההחלטה היא סופית, ואם ניסיתם בכל הדרכים ליישב את המחלוקת, זכרו כי התנהגות פזיזה עלולה בסופו של יום להביא לתוצאות הרסניות, אשר יעמיקו  את המשבר הנפשי שעוברים בני הזוג והתא המשפחתי ויכבידו עליהם מבחינה כלכלית.

 

בהליכי גירושין, מתעוררות שאלות רבות והמערכת המסובכת לא מקלה על מציאת פתרון משפטי הולם. לאן לפנות? למי הסמכות? בית דין רבני? בית משפט לענייני משפחה?

קיראו עוד
כספי פרישה מוקדמת בגירושין – האם מהווים פנסיה ברת איזון?  

מאת: עו"ד זהר נוה

 

אזרחים רבים במדינת ישראל מועסקים ע"י גופים ציבוריים כגון חברת אל – על, בזק, משרדי ממשלה כמו גם ארגונים וחברות פרטיות בהן מתקיימות מפעם לפעם תוכניות של פרישה מוקדמת של עובדים לפני הגיעם לגיל הפרישה החוקי, 67 לגברים ו – 65 לנשים.

יש להבין שמשמעותה של הפרישה המוקדמת היא יציאתו של העובד לגמלאות ממקום עבודתו על סמך הסכם כתוב וחתום בינו לבין המעסיק ויחד עם הפרישה, משולמים לו כל הכספים והזכויות הסוציאליות שנצברו על שמו במשך כל שנות עבודה ולרבות פיצויי פיטורין, כאשר בנוסף לכך, משלם המעסיק לעובד הפורש תשלום חודשי קבוע עד להגיעו לגיל הפרישה החוקי.

 סיטואציה זו, כאשר נבחנת במקרה של גירושי העובד, דורשת בחינה האם הכספים המשולמים לעובד הפורש מדי חודש בחודשו מהווים "פנסיה" והאם במקרה של גירושין, הם נכללים במצבת הרכוש המשותף של בני הזוג לצורך חלוקתם ביניהם באיזון משאבים

קיראו עוד
בדרך הגישור - הדרך הנכונה לפרידה וגירושין  

 

מאת: עו"ד ברק רובין (מגשר ובורר)
כמעט כל אחד מאתנו מכיר חברים או בני משפחה, שהליך גירושיהם הלוחמני, הותיר בהם ובילדיהם צלקות עמוקות. בפני בני זוג, העומדים לפני גירושין, פתוחה הדרך: מלחמת הכל בכל, באמצעות פניה לערכאות ופעולות מיידיות וחד צדדיות לשם השגת יתרונות טקטיים, כגון: קביעת הערכאה העדיפה להם, בית הדין הרבני או בית המשפט וכן הגשת תביעות סרק מנופחות.

אולי צד מסוים יזכה זמנית בקרב, אך מובטח לו כי סופו שיפסיד במערכה. שכן, תוצאת מהלכים אלה בהסכם כפוי, שלא הצדדים החליטו עליו, אלא צד ג', שכמובן לא יהיה זה שצריך לקיימו, ואשר החיים מלמדים אותנו כי קיומו של הסכם זה, הלכה למעשה, יהיה לרוב בצל של שנאה, כעס  וחוסר אמון מינימלי. והילדים, מה איתם?

למרבה המזל פתוחה בפני בני הזוג גם אפשרות אחרת: לקחת את האחריות לידיים - לבחור בפרידה וגירושין בדרך הגישור. אין כל ספק כי זו הדרך הנכונה והיעילה בכל הקשור בפרידה וגירושין. מה גם שדרך זו זולה משמעותית מחברתה.

 

קיראו עוד
Previous Page | Next Page
      
 דיני משפחה וגירושין-אינדקס נושאים Minimize
    
עורך דין ועוד- סימן מסחר רשום- Copyright 2006 by Iris Almog   Terms Of Use  Privacy Statement