Search  
Wednesday, April 01, 2020 ..:: עורך דין פלילי » מאמרים »  דיני משפחה, גירושין, הסכם ממון ::..   Login

פורטל עורך דין ועוד Lawdinet נועד לאפשר לך, הלקוח, לבחור עורך דין המתאים לך ביותר, על בסיס פרופיל מקצועי מפורט, הכולל תמונה, תחומי התמחות וישובי פעילות !
הפורטל משמש כבמה לפרסום עורכי דין פליליים, אינו ממליץ על עורך דין כזה או אחר, כאשר האחריות המלאה והבלעדית על נכונות ו/או דיוק המידע המפורסם בפורטל
לרבות פרטי עורכי הדין, כל מידע המפורסם מטעמם וזכויות היוצרים בגין תמונות / תיאורים ומאמרים המפורסמים מטעמם, היא של עורכי הדין ושלהם בלבד. עורכי הדין
והם בלבד נושאים באחריות לשירותים המוצעים וניתנים על ידם ולפורטל אין כל אחריות בגינם. פניה לעורך דין תועבר לעורך דין מתאים אחד או יותר.
למידע נוסף יש לעיין בתנאי השימוש.

אתרי משפט:
עורך דין תעבורה, תאונת עבודה, עורך דין משפחה יעקב בלס, משרד חקירות, Sitemap

 מאמרים בדיני משפחה וגירושין Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

ביטול הסכם גירושין  

מאת: עו"ד שלומית סטרוגנו

קיימת האפשרות להגיש תביעה לביטול הסכם גירושין מחמת הטעיה עושק ותרמית ו/או לחילופין להגיש ערעור לביטול הסכם גירושין מחמת פגם הקשור בהליך השיפוטי.
להלן, אפרט בסקירה קצרה את עיקרו של הדין, הנוגע לביטולו של הסכם בכלל והסכם גירושין בפרט:
כאשר מי מהצדדים מעוניין בביטולו של הסכם בכלל והסכם גירושין בפרט, יש להבחין בין שתי סיטואציות, תקיפת הפן ההסכמי אל מול תקיפת הפן השיפוטי:

1. האחת, ביטול הסכם גירושין כאשר העילה לביטול, נעוצה בפגם אשר קשור בהסכם עצמו  ואז יהיה על הצד הדורש את ביטולו של ההסכם להגיש תביעה לביטול ההסכם. למשל פגם שנפל בהסכם עקב תרמית, עושק, כפיה וכד'.

2. השניה, ביטול הסכם גירושין כאשר העילה לביטול, נעוצה בפגם הקשור בהליך השיפוטי אשר נתן תוקף של פסק דין להסכם ואז יהיה על הצד הדורש את ביטולו של ההסכם  לנקוט בהליכי ערעור.

קיראו עוד
שלילת הזהות היהודית – סיפורים מבית הדין  

מאת: עו"ד טל קדש

מטרידה השאלה האם יכולים בתי הדין הרבניים ומשרד הפנים לשלול או לעכב לאום או דעת שכבר הוענקו לאחר שהסתיים ההליך המנהלי, מקום שהם מייחסים לאזרח מעשיי זיוף או מרמה, מבלי ליתן דעתם המנומקת ולתמוךטיעוניהם בראיות מוצקות. מאמר עוסק ב- ג', תושבת הארץ, אם לשניים, שיהדותה עוכבה לפתע על פי החלטת משרד הפנים ובית הדין הרבני האזורי, שנים רבות לאחר שאושרה עובר לנישואיה כדת משה וישראל ל- ד', יהודי אותו הכירה בארץ ישראל. הליכים שניהלה ג', בו זמנית, מול בתי הדין ומשרד הפנים, העלו חרס, וכיום ניצבת ג' ובני משפחתה בפני חוסר וודאות מוחלטת, כאשר החלופה היחידה הרלוונטית עבורה הינה לעתור לבית המשפט העליון, בשבתו כבית משפט הגבוהה לצדק, כנגד החלטות בתי הדין הרבניים ומשרד הפנים כאחד.

קיראו עוד
מזונות ילדים  

מאת: עו"ד אריאל דרור

      מזונות נקבעים ע"פ הדיו העברי. עמדתו של הדין העברי בנוגע לסוגיית מזונות ילדים קטינים משתנה בהתאם לגילו של הילד. 

      עד גיל שש, חובתו של האב לזון אותם הינה מעין חובה אבסולוטית מדין תורה. 

      מעל לגיל שש ועד חמש-עשרה , חובתו של האב לזון אותם כדי מילוי כל צרכיהם ההכרחיים .

      כאשר הקטין הינו מעל לגיל חמש-עשרה ועד גילשמונה-עשרה  מקורה של חובת המזונות כלפיו בדין צדקה, שהוא חיוב לפי הדין האישי. משמע החבות היא על ההורה האמיד, 
       ואם ההורים אמידים במידה שווה, אזי יחול עליהם שווה בשווה
..

      אפשר לכאורה לטעון שילד בין הגילאים 15 ל 18 יכול לעבוד ולפרנס עצמו,אולם די בכך שילד לומד בבית ספר תיכון ושאין לו מקורות כספיים עצמאיים כדי לחייב את הוריו
       לפרנסו כפי יכולתם.

 

 

קיראו עוד
תביעת אבהות – בדיקת רקמות כן או לא  

מאת: עו"ד אריאל דרור
קיימים מקרים אשר בהם אף ללא חשש ממזרות, יכול ולא יהיה מקום לצוות על עריכת 
בדיקת רקמות. כך למשל, יתכנו מקרים ובהם ישתכנע בית המשפט כי גם אם תיערך
בדיקה ותקבע זהותו של האב, לא יווצר כל קשר בים האב לבין הילד, ולעיתים כי תוצאותיה לא ישפיעו אף על צד מילוי צרכיו של הילד. יתר על כן, יכול ועצם הידיעה של
הילד אודות אב אשר מתכחש להיותו אב, תגרום לנזק לילד

קיראו עוד
ניתן וצריך לדרוש חלוקה לא שווה בין בני זוג  

מאת: עו"ד אריאל דרור

מקובל ונהוג לחשוב, כי הרכוש אמור להתחלק שווה בשווה בין בני הזוג. עוד מקובל שלא לתת את המשקל הראוי למערכת היחסים בין בני הזוג בתביעה הרכושית. הגיע הזמן לנקוט בדרך יצירתית, תוך "שימוש" במערכת היחסים בין בני זוג, ובנסיבות מסוימות, להביא למצב בו הרכוש לא יחולק שווה בשווה.

 

במאמר זה אסקור בקצרה, את אחד הסעיפים הבעייתיים בחוק יחסי ממון זהו סעיף 5, המדבר בין היתר על חלוקה שווה של הרכוש בין בני זוג במועד פקיעת הנישואין, והשימוש שאפשר לעשות בסעיף 8 לחוק יחסי ממון, המאפשר בין היתר חלוקה לא שווה ברכוש, כדי לפתור את הבעייתיות

קיראו עוד
גירושין - רגע לפני  

רגע לפני שנוקטים בהליכי גירושין, רגע לפני שמכריזים מלחמה, רגע לפני שהאמוציות משתלטות על השכל הבריא, התאפקו וחשבו.

 

אולי ניתן לגשר על המחלוקות? אולי ניתן לפנות לייעוץ זוגי או למגשר במטרה לשקם את חיי הנישואין?

 

אם בכל זאת ההחלטה היא סופית, ואם ניסיתם בכל הדרכים ליישב את המחלוקת, זכרו כי התנהגות פזיזה עלולה בסופו של יום להביא לתוצאות הרסניות, אשר יעמיקו  את המשבר הנפשי שעוברים בני הזוג והתא המשפחתי ויכבידו עליהם מבחינה כלכלית.

 

בהליכי גירושין, מתעוררות שאלות רבות והמערכת המסובכת לא מקלה על מציאת פתרון משפטי הולם. לאן לפנות? למי הסמכות? בית דין רבני? בית משפט לענייני משפחה?

קיראו עוד
ידועים בציבור  
המונח ידועים בציבור מתייחס לאיש ואישה שאינם נשואים זה לזה, החיים חיי אישות ומנהלים משק בית משותף. "חיי אישות" - הכוונה לחיים אינטימים כמו בין בעל ואישה, המושתתים על יחס של חיבה ואהבה מסירות ונאמנות, המעידים שבני הזוג קשרו את גורלם זה בזה. בכך נבדל קשר זה של ידועים בציבור מחיי פילגשות למשל, שבהם לגבר ידידה או מאהבת ומטרת הקשר הינה השגת פורקן מיני בחיק אישה, ואולי גם מקלט מחיי נישואין בלתי מוצלחים. מטרת הקשר אצל האישה - הפילגש, בדרך כלל, חומרית, כך שהאיש משמש לה כפטרון וגומל חסדים ותמורת זאת, היא מעניקה לו את חסדייה הגופניים
קיראו עוד
כספי פרישה מוקדמת בגירושין – האם מהווים פנסיה ברת איזון?  

מאת: עו"ד זהר נוה

 

אזרחים רבים במדינת ישראל מועסקים ע"י גופים ציבוריים כגון חברת אל – על, בזק, משרדי ממשלה כמו גם ארגונים וחברות פרטיות בהן מתקיימות מפעם לפעם תוכניות של פרישה מוקדמת של עובדים לפני הגיעם לגיל הפרישה החוקי, 67 לגברים ו – 65 לנשים.

יש להבין שמשמעותה של הפרישה המוקדמת היא יציאתו של העובד לגמלאות ממקום עבודתו על סמך הסכם כתוב וחתום בינו לבין המעסיק ויחד עם הפרישה, משולמים לו כל הכספים והזכויות הסוציאליות שנצברו על שמו במשך כל שנות עבודה ולרבות פיצויי פיטורין, כאשר בנוסף לכך, משלם המעסיק לעובד הפורש תשלום חודשי קבוע עד להגיעו לגיל הפרישה החוקי.

 סיטואציה זו, כאשר נבחנת במקרה של גירושי העובד, דורשת בחינה האם הכספים המשולמים לעובד הפורש מדי חודש בחודשו מהווים "פנסיה" והאם במקרה של גירושין, הם נכללים במצבת הרכוש המשותף של בני הזוג לצורך חלוקתם ביניהם באיזון משאבים

קיראו עוד
בדרך הגישור - הדרך הנכונה לפרידה וגירושין  

 

מאת: עו"ד ברק רובין (מגשר ובורר)
כמעט כל אחד מאתנו מכיר חברים או בני משפחה, שהליך גירושיהם הלוחמני, הותיר בהם ובילדיהם צלקות עמוקות. בפני בני זוג, העומדים לפני גירושין, פתוחה הדרך: מלחמת הכל בכל, באמצעות פניה לערכאות ופעולות מיידיות וחד צדדיות לשם השגת יתרונות טקטיים, כגון: קביעת הערכאה העדיפה להם, בית הדין הרבני או בית המשפט וכן הגשת תביעות סרק מנופחות.

אולי צד מסוים יזכה זמנית בקרב, אך מובטח לו כי סופו שיפסיד במערכה. שכן, תוצאת מהלכים אלה בהסכם כפוי, שלא הצדדים החליטו עליו, אלא צד ג', שכמובן לא יהיה זה שצריך לקיימו, ואשר החיים מלמדים אותנו כי קיומו של הסכם זה, הלכה למעשה, יהיה לרוב בצל של שנאה, כעס  וחוסר אמון מינימלי. והילדים, מה איתם?

למרבה המזל פתוחה בפני בני הזוג גם אפשרות אחרת: לקחת את האחריות לידיים - לבחור בפרידה וגירושין בדרך הגישור. אין כל ספק כי זו הדרך הנכונה והיעילה בכל הקשור בפרידה וגירושין. מה גם שדרך זו זולה משמעותית מחברתה.

 

קיראו עוד
בן מרדן- מזונות ילדים- ולפעמים גם לא משלמים מזונות לילדים  

                                           מאת: עו"ד אריאל דרור 

מהי התנהגות מרדנית ?
התנהגות מרדנית של קטין כלפי האב יכולה לבוא לידי ביטוי בסרוב לקיים זכויות ביקור והסדרי ראיה אשר נקבעו אשר  נקבעו ע"י בית המשפט או בית הדין. הוא הדין, בנסיבות בהן קיימת החלטה של בית הדין או בית המשפט הקובעת, כי הקטין יהיה בהחזקת האב והקטין מסרב לציית להחלטה זו(48).

קיראו עוד
Previous Page | Next Page
      
 דיני משפחה וגירושין-אינדקס נושאים Minimize
    
עורך דין ועוד- סימן מסחר רשום- Copyright 2006 by Iris Almog   Terms Of Use  Privacy Statement