צור קשר ועו"ד יתקשר אליך ! Minimize
שמך:*
טלפון ליצירת קשר:*
כתובת המייל שלך:*
ישוב מגורים:*
מעוניין בתיאום פגישה בתשלום:*
תיאור הפניה:*
Send

  
 מאמרים בדיני עבודה Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Articles from עבודת נשים
אישה בהריון אינה חייבת לדווח למעסיק על הריונה, בעת ריאיון העבודה - (לפני החודש החמישי להריון)  

מאת: עו"ד איריס אלמוג

כב' השופט יצחק לובוצקי בית הדין האיזורי לעבודה בתל-אביב, פסק פיצויים של 20,000 ₪ לחברת פומאיקס בע"מ שפיטרה עובדת, לאחר ארבעה חודשי עבודה, לאחר שגילתה שהעובדת הסתירה דבר הריונה בעת ריאיון העבודה.
הגב' ארביב התקבלה כמזכירה בחב' הייטק בהיותה בתחילת הריונה. בריאיון העבודה, לא סיפרה למעסיק שהיא בהריון. כאשר הייתה בחודש החמישי להריונה, גילתה למעביד שהיא בהריון.
העובדת טענה, כי כי פיטוריה היו על רקע הגילוי למעסיק כי היא בהריון ובסמוך לגילוי.
לעומת זאת, טענה החברה כי היא פוטרה על-רקע "תפקוד לקוי".
 כב' השופט לובצקי קבע כי "בין השיטין מדבריו של מר עיני עולה, כי יזם את הפיטורים בשל הכעס הרב שהיה לו כלפי ארביב, אשר העזה שלא לספר לו על דבר הריונה עם קבלתה לעבודה. לדברי מר עיני הוא 'מאד מקפיד על יושר' וארביב היתה חייבת, כך לטעמו, - לגלות את דבר הריונה עוד בראיון העבודה. משלא עשתה כן, היא פעלה בחוסר אמינות, דבר שהוביל לבסוף לפיטוריה"

קיראו עוד
זכויות נשים בהריון-בזמן ההריון, בזמן חופשת הלידה ולאחריה  
   מאת: עו"ד איריס אלמוג

 

חוק עבודת נשים, מגדיר את זכויותיה של אשה בהריון, לפני ההריון, במהלך חופשת הלידה ולאחריה.

הנקודות מתייחסות לשלושת המצבים לפי הסדר. 

האם חלה חובה ליידע את המעביד על ההריון? 

בחוק אין חובה ליידע את המעביד על ההריון אלא יש התייחסות לפיה בחודש החמישי על העובדת להודיע על הריונה למעביד וזאת לא כחובה אלא על מנת להגן עליה שכן ממועד זה אסור למעביד להעסיקה בשעות נוספות, בעבודה לילה, או בימי המנוחה השבועית.

ואולם, לידיעת המעביד יכולות להיות השלכות לגבי זכויותיה של העובדת לגבי פיטורים או פגיעה בהיקף משרתה. חוק עבודת נשים קובע מגבלות ואיסורים לגבי פיטורי אשה בהריון שעבדה לפחות חצי שנה או פגיעה בהיקף משרתה באופן שמקטין הכנסתה אך ורק אם הפיטורים או הפגיעה בשכר נגרמו עקב ההריון.

מעביד המבקש לנקוט בצעדים אלה, צריך לבקש היתר משר העבודה. ההיתר יינתן אם המעביד יוכיח כי אין קשר לבין הפגיעה או הפיטורים לבין ההריון.

 

קיראו עוד
Previous Page | Next Page
    

פורטל עורך דין ועוד Lawdinet נועד לאפשר לך, הלקוח, לבחור עורך דין המתאים לך ביותר, על בסיס פרופיל מקצועי מפורט, הכולל תמונה, תחומי התמחות וישובי פעילות !
הפורטל משמש כבמה לפרסום עורכי דין פליליים, אינו ממליץ על עורך דין כזה או אחר, כאשר האחריות המלאה והבלעדית על נכונות ו/או דיוק המידע המפורסם בפורטל
לרבות פרטי עורכי הדין, כל מידע המפורסם מטעמם וזכויות היוצרים בגין תמונות / תיאורים ומאמרים המפורסמים מטעמם, היא של עורכי הדין ושלהם בלבד. עורכי הדין
והם בלבד נושאים באחריות לשירותים המוצעים וניתנים על ידם ולפורטל אין כל אחריות בגינם. פניה לעורך דין תועבר לעורך דין מתאים אחד או יותר.
למידע נוסף יש לעיין בתנאי השימוש.

אתרי משפט:
עורך דין תעבורה, תאונת עבודה, עורך דין משפחה יעקב בלס, משרד חקירות, Sitemap

עורך דין ועוד- סימן מסחר רשום- Copyright 2006 by Iris Almog | תנאי שימוש | הצהרת פרטיות |
_________________________________
אתר על ידי אתרים ת.ר. בע"מ  |  Site by AtarimTR LTD כניסה