צור קשר ועו"ד יתקשר אליך ! Minimize
שמך:*
טלפון ליצירת קשר:*
כתובת המייל שלך:*
ישוב מגורים:*
מעוניין בתיאום פגישה בתשלום:*
תיאור הפניה:*
Send

  
 מאמרים בדיני עבודה Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Wednesday, May 16, 2007

 

אישה בהריון אינה חייבת לדווח למעסיק על הריונה, בעת ריאיון העבודה - (לפני החודש החמישי להריון)

 מאת: עו"ד איריס אלמוג 

סעיף 10 (א) לחוק עבודת נשים עוסק בדיווח למעסיק על ההריון בחודש החמישי:

 10. עבודה בשעות נוספות ובמנוחה השבועית ועבודת לילה

א) עובדת שהיא בחודש החמישי להריונה תודיע על כך למעבידה, ומשעשתה
       
כן, או משנודע על כך למעביד בדרך אחרת, לא יעבידנה בשעות נוספות
       
ובמנוחה השבועית מהחודש החמישי להריון ואילך, אף אם היה רשאי או
       
הותר לעשות זאת על-פי חוק שעות עבודה ומנוחה, התשי"א-1951; הוא
       
הדין לגבי עבודת לילה, אם העובדת הודיעה למעבידה בכתב, כי אין
       
היא מסכימה לעבוד עבודת לילה.

כב' השופט יצחק לובוצקי בית הדין האיזורי לעבודה בתל-אביב, פסק פיצויים של 20,000 ₪ לחברת פומאיקס בע"מ שפיטרה עובדת, לאחר ארבעה חודשי עבודה, לאחר שגילתה שהעובדת הסתירה דבר הריונה בעת ריאיון העבודה.

הגב' ארביב התקבלה כמזכירה בחב' הייטק בהיותה בתחילת הריונה. בריאיון העבודה, לא סיפרה למעסיק שהיא בהריון. כאשר הייתה בחודש החמישי להריונה, גילתה למעביד שהיא בהריון.

 העובדת טענה, כי כי פיטוריה היו על רקע הגילוי למעסיק כי היא בהריון ובסמוך לגילוי.

לעומת זאת, טענה החברה כי היא פוטרה על-רקע "תפקוד לקוי".

 כב' השופט לובצקי קבע כי "בין השיטין מדבריו של מר עיני עולה, כי יזם את הפיטורים בשל הכעס הרב שהיה לו כלפי ארביב, אשר העזה שלא לספר לו על דבר הריונה עם קבלתה לעבודה. לדברי מר עיני הוא 'מאד מקפיד על יושר' וארביב היתה חייבת, כך לטעמו, - לגלות את דבר הריונה עוד בראיון העבודה. משלא עשתה כן, היא פעלה בחוסר אמינות, דבר שהוביל לבסוף לפיטוריה"

 עוד קבע כב' השופט  כי אינו מקבל את הטענה שהרקע לפיטורי ארביב הוא תפקוד לקוי ויחד עם זאת, גם אם היו 'נסיבות נוספות' ועליהן נוסף אי גילוי ההריון, די בכך לקבוע כי מדובר בפיטורים בחוסר תום לב.

כב' השופט לובוצקי כתב בהחלטתו כי החוק אינו מחייב אשה, המועמדת לעבודה, לדווח למעביד כי היא נמצאת בשלבים הראשונים של הריונה.  

 "התובעת היתה זכאית שלא לגלות למעבידה את דבר תחילת הריונה בעת ראיון העבודה והדבר לא ייחשב כהתנהגות שלא בתום לב מבחינתה. המעביד מצידו לא היה צריך בכלל לשקול את התנהגותה זו בעת ההחלטה בקשר לפיטוריה. אם בכל זאת שקל וקשר בין הדברים – אפילו בחלקם – די בכך כדי לראותו כמי שפיטר את התובעת בחוסר תום לב".

בנוסף התייחס כב' השופט לובוצקי לטענת המעביד כי עצם הסתרת דבר ההריון הפריעה לו, ולא ההריון עצמו, ובנוסף להשוואה בין מצב שבו עובד אינו מגלה למעביד בראיון העבודה כי הוא עומד לצאת לחופשה ממושכת, זמן קצר לאחר התחלת עבודתו.

כב' השופט קבע כי יש להבחין בין השניים:

"תאמר אחרת - וייצא כי כניסה של אשה להריון בעודה מפלסת את דרכה בשוק העבודה הנוכחי תהיה 'ענין שבמותרות', וכי עליה לקחת בחשבון כי ייחסמו בפניה דלתות בשל רצונה להכנס להריון ולא להפלט ממעגל העובדים. זאת ועוד, לעניין הרצון לטייל בעולם או להעתיק את מקום המושב דין אחד הוא ותורה אחת היא לגבר ולאישה, היכולים לשקול את צעדיהם ולהכריע לכאן ולכאן בדבר לקיחת החופשה או היצירה לשליחות בעודם מחפשים עבודה. לעומת זאת ההריון הוא ענין 'תלוי מין' ומשכך פוגע בעיקרון העל של השוויון בין המינים בבואם לדרוש מקום עבודה".
 

 

 בית הדין פסק כי על החברה לפצות את ארביב בגין פיטורים שלא כדין בסך 20 אלף ש"ח וכן סכום נוסף של 3,000 ש"ח בצירוף מע"מ, כשכר טירחת עו"ד.

 

Previous Page | Next Page
    

פורטל עורך דין ועוד Lawdinet נועד לאפשר לך, הלקוח, לבחור עורך דין המתאים לך ביותר, על בסיס פרופיל מקצועי מפורט, הכולל תמונה, תחומי התמחות וישובי פעילות !
הפורטל משמש כבמה לפרסום עורכי דין פליליים, אינו ממליץ על עורך דין כזה או אחר, כאשר האחריות המלאה והבלעדית על נכונות ו/או דיוק המידע המפורסם בפורטל
לרבות פרטי עורכי הדין, כל מידע המפורסם מטעמם וזכויות היוצרים בגין תמונות / תיאורים ומאמרים המפורסמים מטעמם, היא של עורכי הדין ושלהם בלבד. עורכי הדין
והם בלבד נושאים באחריות לשירותים המוצעים וניתנים על ידם ולפורטל אין כל אחריות בגינם. פניה לעורך דין תועבר לעורך דין מתאים אחד או יותר.
למידע נוסף יש לעיין בתנאי השימוש.

אתרי משפט:
עורך דין תעבורה, תאונת עבודה, עורך דין משפחה יעקב בלס, משרד חקירות, Sitemap

עורך דין ועוד- סימן מסחר רשום- Copyright 2006 by Iris Almog | תנאי שימוש | הצהרת פרטיות |
_________________________________
אתר על ידי אתרים ת.ר. בע"מ  |  Site by AtarimTR LTD כניסה