Search  
Tuesday, July 07, 2020 ..:: עורך דין פלילי » מאמרים » הוצאה לפועל, פשיטת רגל, כינוס נכסים- מאמרים ::..   Login

פורטל עורך דין ועוד Lawdinet נועד לאפשר לך, הלקוח, לבחור עורך דין המתאים לך ביותר, על בסיס פרופיל מקצועי מפורט, הכולל תמונה, תחומי התמחות וישובי פעילות !
הפורטל משמש כבמה לפרסום עורכי דין פליליים, אינו ממליץ על עורך דין כזה או אחר, כאשר האחריות המלאה והבלעדית על נכונות ו/או דיוק המידע המפורסם בפורטל
לרבות פרטי עורכי הדין, כל מידע המפורסם מטעמם וזכויות היוצרים בגין תמונות / תיאורים ומאמרים המפורסמים מטעמם, היא של עורכי הדין ושלהם בלבד. עורכי הדין
והם בלבד נושאים באחריות לשירותים המוצעים וניתנים על ידם ולפורטל אין כל אחריות בגינם. פניה לעורך דין תועבר לעורך דין מתאים אחד או יותר.
למידע נוסף יש לעיין בתנאי השימוש.

אתרי משפט:
עורך דין תעבורה, תאונת עבודה, עורך דין משפחה יעקב בלס, משרד חקירות, Sitemap

 הוצאה לפועל, פשיטת רגל, כינוס נכסים- מאמרים Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Monday, September 03, 2007

 

10 עצות לגבייה חכמה ויעילה בעסק

 

מאת: עו"ד חן שטיין

 

בישראל חוזרים למעלה מ 17,000 שיקים ביום! לאיזה עסק זה לא קורה...?

לאחר שהשקעת ממיטב מרצך וזמנך עבור הלקוח, משהגיע רגע התשלום, לקוחות רבים "נעלמים" ומתחיל מרדף מביך ומתיש אחר הלקוח על מנת שיפרע את חובו. כך, עסקים רבים מוצאים עצמם עסוקים במטלה המייאשת של גביית חובות, זאת במקום להשקיע זמן יקר זה בעבודה ושיווק העסק.

אם לא די בכך, הרי שפעמים רבות אין מנוס אלא לוותר על חלק עיקרי מהחוב המקורי במו"מ עיקש עם החייב,  כך שלמעשה הופכת העסקה לעסקת הפסד.

 

במאמר זה אביא בקצרה 10 עצות אשר יסייעו לך לבצע גבייה חכמה ויעילה:

 

 1. עשה מאמצים לגבות את התשלום מראש- שהרי ידוע שההגנה הטובה ביותר היא ההתנזרות... עשה ככל יכולתך לגבות את התמורה מראש, גם תשלום בשיקים עם מועד פירעון עתידי עדיף רק על התחייבות עתידית לשלם.
 2. אל תרגיש לא בנוח לגבות את החוב - החייב הוא זה שצריך לחוש אי נעימות עקב הפרת התחייבויותיו לאחר שקיבל את השירות. גבייה היא ראשיתה וסיומה של מכירה מוצלחת.
   
 3. אל תשאיר דברים ליד המקרה – עבוד בצורה מסודרת ויעילה, הקפד מבעוד מועד לערוך הסכם הזמנה עליו תחתים כל לקוח טרם קבלת השירות. כך, לא רק שתבטיח תאום ציפיות מלא (לא תשמעו אח"כ מהלקוח "הובטח לי אחרת..."), אלא גם תבטיח את עצמך במקרה בו הלקוח שלך יקבל את השירות אך יתעלם מחובתו לשלם. לצורך עריכת הסכם שכזה מומלץ לפנות לעו"ד, אשר ידאג לסגור הרמטית את הפן המשפטי, והסכם זה ישמש אותך להחתמת כלל הלקוחות.

 1. הקפד על שמירה ואיסוף מסמכים רלוונטיים - על מנת לקעקע כל טענה עתידית של החייב בדבר אי קבלת שירות, או שמא טענה כי לא התחייב לשלם את הסכום המדובר. על מנת להעלות את סיכויי גביית החוב, כדאי להצטייד בנתונים ברורים ומתועדים: טופס הזמנה, מיילים ותכתובות עם החייב, כרטיס הנהלת החשבונות של הלקוח, ועוד.

 1. החתם על ערבויות - כאשר הלקוח הינו חברה בע"מ, יכולות הגבייה הינן מוגבלות ביותר, ולא ניתן להגיע לנכסיו של בעל החברה, אלא במקרים נדירים ביותר (בניגוד לעוסק מורשה או ללקוח פרטי). על כן, עליך להקדים תרופה למכה ולפעול לקבל מהלקוח ערבות אישית לתשלום, אם על השטר עצמו, אם על הסכם ההזמנה.
   
 2. דאג לאמצעי ביטחון - גם מול לקוח פרטי או עוסק מורשה, עליך לנסות ולקבל מהלקוח אמצעי ביטחון כלשהו, אשר יכול להיות בדמות שיק (גם אם מועד פירעונו הוא עתידי), שטר חוב, או חתימה של ערבים נוספים על ערבות אוואל. 
   
 3. כוון גבוה - גבייה הינה בסופו של דבר הליך משא ומתן, ולצורך הצלחה מירבית, יש להציב את הרף גבוה יותר על מנת להגיע לנקודת אמצע טובה יותר. לכן, לדרישת החוב יש להוסיף ריביות, הצמדות, עמלות החזרת השיק, וכדומה. בדרך זו גם אם תוותר במהלך המו"מ על חלק מהתוספות, עדיין תגיע לגביית סכום הקרוב לחוב המקורי.

 1. אל תיכנע לסחטנות רגשית - פעמים רבות החייב נוטה להפעיל סחטנות רגשית כזו או אחרת על מנת שתפחית לו מהחוב, או אף תמחל לו לחלוטין על החוב. זכרו כי השמועות פושטות כאש בשדה קוצים, ואם תמחל ללקוח על החוב בקלות, תגלה מהר מאוד כי התופעה הולכת ומתרחבת, דבר אשר עלול לגרום לך נזק של ממש.

תנדנד - כאשר חייב נקלע למערבולת של קשיי נזילות וחובות, מטבע הדברים מי שיציק לו יותר יזכה לראות את כספו מהר יותר. בנוסף, פניות לחייב בתדירות גבוהה יוכיחו את רצינות כוונותיך ויגרמו לחייב להבין שאינך מתעתד למחול לו על החוב.


 1. פנה לייעוץ משפטי
  - במידה ולא עלה בידך לגבות את החוב, העבר את התיק לטיפולו המשפטי של עו"ד המתמחה בתחום הגבייה וההוצאה לפועל לגבייה יעילה. פעמים רבות די בכך שהחייבים מקבלים מכתב התראה מעורך הדין על מנת להביאם למצב בו יעדיפו לפרוע את החוב טרם יחלו להינקט נגדם הליכים משפטיים.

משרד עו"ד חן שטיין מעניק ייעוץ משפטי ומתמחה בתחום האזרחי-מסחרי, הוצאה לפועל ובתחומי משפט משיקים נוספים. המשרד מאפשר לכל אחד לקבל יעוץ בפגישת הכרות, ללא כל תשלום או התחייבות.

המשרד מנוהל על ידי עורכי הדין חן וליאת שטיין ומבטיח לכל לקוחותיו ייצוג וליווי משפטי בכל ערכאה משפטית.

עו"ד חן שטיין נוהג לפרסם מאמרים באתרי אינטרנט ובעיתונות הכתובה.

 

 

Previous Page | Next Page
תגובות
Currently, there are no comments. Be the first to post one!
Click here to post a comment
      
עורך דין ועוד- סימן מסחר רשום- Copyright 2006 by Iris Almog   Terms Of Use  Privacy Statement