Search  
Thursday, December 12, 2019 ..:: עורך דין פלילי » מאמרים » עורכי דין- כיצד לבחור עורך דין ::..   Login
 מגמה חדשה באופן בחירת עורך דין - התמחות ייחודית Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Sunday, February 10, 2008

 

 

ייעוץ משפטי חינם אסור ומהווה פגיעה בכבוד המקצוע

 

המירוץ אחר הגלימה והתחרות ההולכת וגוברת בין עורכי דין מעמידים דילמות בפני עורכי דין צעירים, אשר עושים כל אשר לאל ידם על מנת לקבל תיקים וקליינטים חדשים

.
שם טוב ומוניטין אינו נבנה ביום אחד, ואין ספק שכללי הפרסומת מציבים קשיים בפני עורכי דין ויש צורך מהותי להתאים את כללי הפרסומת לעידן המודרני

יחד עם זאת, הכלל האוסר על עורך דין לפרסם מודעה בדבר ייעוץ חינם, נכונה וחשובה, וחייבת היא להיות כנר לרגליו של כל עורך דין צעיר אשר זה עתה פתח משרד - (כללי לשכת עורכי הדין (פרסומת), התשס"א – 2001 ..

בעידן בו לקוחות רבים פונים לייעוץ לעורכי דין באמצעות האינטרנט, יש להקפיד הקפדה יתרה על גביית תשלום בגין ייעוץ משפטי ואי מסירת אינפורמציה ללא תשלום.

קיימים עורכי דין, לא מעטים, אשר מקיימים "פגישות היכרות" ללא תשלום במשרדם ואינם בוחלים באף דרך כדי לקבל קליינטים חדשים. אמנם, ייעוץ חינם לכשעצמו אינו מהווה עבירה אתית, אך עלול באופן כלשהוא להוות שידול לקוחות..

כבר כאן אציין כי הדבר נכון למעט תחומים מסויימים בתוך תחום הנזיקין, שם על פי חוק נקבע שכר הטרחה באחוזים, ואין הכוונה לתחומים אלה..

תופעה זו גורמת לנזק כפול ומכופל לעורכי הדין אשר מתייחסים לעצמם ולמקצוע בכבוד ובהערכה, וממשיכים לדרוש ולגבות תשלום בגין פגישות ייעוץ.

עורכי הדין המציעים שירות משפטי חינם לציבור, אינם מבינים שבסופו של דבר, התנהגות זו תוביל לפגיעה במעמדם ובשם משרדם.

ברור כי עורך דין אשר מכבד עצמו, וחשוב לו לשמור על שמו הטוב,  יואיל לגבות תשלום כלשהוא עבור ייעוץ משפטי, עבור הקדשת זמן עבודה ללקוח, אלא שעורכי הדין אשר מעניקים ייעוץ משפטי חינם, גורמים לנזק עצום לעמיתיהם, אשר נאלצים להתמודד עם גל לקוחות אשר אינם מבינים, מדוע פגישת ייעוץ כרוכה כלל בתשלום כל עוד הלקוח אינו יודע כלל האם יש סיכויים לתביעתו ומביעים פליאה כאשר עורך הדין דורש תשלום עבור הפגישה..

סכום הפגישה והתשלום בגין הייעוץ משתנה מעורך דין לעורך דין ,בהתאם לתחום עיסוקו ובהתאם להערכתו המקצועית. חשוב להבהיר, לעורכי דין צעירים, כמה נזק הם גורמים, בהצעת שירותי ייעוץ חינם. כאמור, לא רק שזה מוביל לזלזול מצד הלקוח, אשר בסוף ההליך פעמים רבות גם יסרב לשלם את שכ"ט עורך הדין, אלא שזה יוצר תופעה של שוק, שופינג של לקוחות אשר עורכים מכרז לבחירת ההצעה הזולה ביותר.

כמו בתחומים אחרים, גם בעריכת דין, פעמים רבות - הזול הוא היקר, ועורך דין אשר מציע שירות חינם לציבור, פעמים רבות יצא ושכרו בהפסדו, אך בו בעת, הוא מזיק לעורכי דין אחרים, אשר מתמודדים יום יום עם תופעה איומה של זילות המקצוע, וציפיה מוטעית ואולי מובנת, לאור המצב, של לקוחות- לקבל ייעוץ חינם והצעות מחיר מעורכי דין כאילו הציעו הם סחורה לממכר בשוק,

 לסיכום, יש להוקיע תופעה זו , ויש להקפיד בחומרה יתרה על אכיפת האיסור כאמור כלפי עורכי דין.

 המאמר באדיבות פורטל עורך דין ועוד. 

Previous Page | Next Page
תגובות
על ידי הרשלה ב Sunday, October 11, 2009 7:00 PM
נכון מאוד!!! כך צריך לעשות בכל התחומים!
מעכשיו אם יש לך בעיית אינסטלציה תזמין אינסטלטור שיבוא ויגיד שהתיקון מאוד מסובך וייעץ לך לתקן באופן מסויים במחיר פסיכי לחלוטין. אם תסכים למחיר הוא ירוויח, ואם לא תסכים, גם אז הוא ירויח כשיגבה ממך 800 ש"ח עבור הייעוץ. עכשיו לך תסתום את הנזילה עם החשבונית שהוא הוציא לך בעבור הייעוץ.

על ידי הרשלה ב Sunday, October 11, 2009 7:03 PM
נכון מאוד!!! כך צריך לעשות בכל התחומים!
מעכשיו אם יש לך בעיית אינסטלציה תזמין אינסטלטור שיבוא ויגיד שהתיקון מאוד מסובך וייעץ לך לתקן באופן מסויים במחיר פסיכי לחלוטין. אם תסכים למחיר הוא ירוויח, ואם לא תסכים, גם אז הוא ירויח כשיגבה ממך 800 ש"ח עבור הייעוץ. עכשיו לך תסתום את הנזילה עם החשבונית שהוא הוציא לך בעבור הייעוץ.

על ידי jyh ב Sunday, January 31, 2010 11:08 PM
שירותים של אורך דין עלים הרבה כסף , ומלחתחילה אין השקעה בלי בדיקה עם איזה אורך דין יש לנו , אפשר באופן סביר יועץ לא פרטני , אלא התיועצת חופפת

Click here to post a comment
      

פורטל עורך דין ועוד Lawdinet נועד לאפשר לך, הלקוח, לבחור עורך דין המתאים לך ביותר, על בסיס פרופיל מקצועי מפורט, הכולל תמונה, תחומי התמחות וישובי פעילות !
הפורטל משמש כבמה לפרסום עורכי דין פליליים, אינו ממליץ על עורך דין כזה או אחר, כאשר האחריות המלאה והבלעדית על נכונות ו/או דיוק המידע המפורסם בפורטל
לרבות פרטי עורכי הדין, כל מידע המפורסם מטעמם וזכויות היוצרים בגין תמונות / תיאורים ומאמרים המפורסמים מטעמם, היא של עורכי הדין ושלהם בלבד. עורכי הדין
והם בלבד נושאים באחריות לשירותים המוצעים וניתנים על ידם ולפורטל אין כל אחריות בגינם. פניה לעורך דין תועבר לעורך דין מתאים אחד או יותר.
למידע נוסף יש לעיין בתנאי השימוש.

אתרי משפט:
עורך דין תעבורה, תאונת עבודה, עורך דין משפחה יעקב בלס, משרד חקירות, Sitemap

עורך דין ועוד- סימן מסחר רשום- Copyright 2006 by Iris Almog   Terms Of Use  Privacy Statement