Search  
Thursday, January 23, 2020 ..:: עורך דין פלילי » מאמרים » גישור ::..   Login

פורטל עורך דין ועוד Lawdinet נועד לאפשר לך, הלקוח, לבחור עורך דין המתאים לך ביותר, על בסיס פרופיל מקצועי מפורט, הכולל תמונה, תחומי התמחות וישובי פעילות !
הפורטל משמש כבמה לפרסום עורכי דין פליליים, אינו ממליץ על עורך דין כזה או אחר, כאשר האחריות המלאה והבלעדית על נכונות ו/או דיוק המידע המפורסם בפורטל
לרבות פרטי עורכי הדין, כל מידע המפורסם מטעמם וזכויות היוצרים בגין תמונות / תיאורים ומאמרים המפורסמים מטעמם, היא של עורכי הדין ושלהם בלבד. עורכי הדין
והם בלבד נושאים באחריות לשירותים המוצעים וניתנים על ידם ולפורטל אין כל אחריות בגינם. פניה לעורך דין תועבר לעורך דין מתאים אחד או יותר.
למידע נוסף יש לעיין בתנאי השימוש.

אתרי משפט:
עורך דין תעבורה, תאונת עבודה, עורך דין משפחה יעקב בלס, משרד חקירות, Sitemap

 מאמרים בגישור Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Tuesday, January 23, 2007

 

                                                                                              

בדרך הגישור - הדרך הנכונה לפרידה וגירושין

מאת: עו"ד ברק רובין

 

כמעט כל אחד מאתנו מכיר חברים או בני משפחה, שהליך גירושיהם הלוחמני, הותיר בהם ובילדיהם צלקות עמוקות. בפני בני זוג, העומדים לפני גירושין, פתוחה הדרך: מלחמת הכל בכל, באמצעות פניה לערכאות ופעולות מיידיות וחד צדדיות לשם השגת יתרונות טקטיים, כגון: קביעת הערכאה העדיפה להם, בית הדין הרבני או בית המשפט וכן הגשת תביעות סרק מנופחות.

אולי צד מסוים יזכה זמנית בקרב, אך מובטח לו כי סופו שיפסיד במערכה. שכן, תוצאת מהלכים אלה בהסכם כפוי, שלא הצדדים החליטו עליו, אלא צד ג', שכמובן לא יהיה זה שצריך לקיימו, ואשר החיים מלמדים אותנו כי קיומו של הסכם זה, הלכה למעשה, יהיה לרוב בצל של שנאה, כעס  וחוסר אמון מינימלי. והילדים, מה איתם?

למרבה המזל פתוחה בפני בני הזוג גם אפשרות אחרת: לקחת את האחריות לידיים - לבחור בפרידה וגירושין בדרך הגישור. אין כל ספק כי זו הדרך הנכונה והיעילה בכל הקשור בפרידה וגירושין. מה גם שדרך זו זולה משמעותית מחברתה.

 

תהליך של פרידה וגירושין הנו תהליך נפשי מורכב מאד, המלווה בדרך כלל ברגשות עזים של שנאה, קנאה, חרדה, אובדן וכאב ובתחושות של ביטול עצמי, עלבון, בטחון עצמי נמוך ודיכאון. אך דווקא עתה, כשבני הזוג אולי הכי רחוקים מעצמם, הם נדרשים להחלטות כה מהותיות עבורם ובעבור ילדיהם, אשר ילוו אותם לעיתים כל חייהם.

 באמצעות הליך הגישור ניתן לתעל תחושות אלה להבנה, לקבלה, השלמה ובהמשך הדרך אף לצמיחה אישית. הליך הגישור עשוי לאפשר לצדדים לבנות מערכת של תקשורת, אמון וכבוד הדדי, אשר תלווה אותם במסעם היומיומי הארוך ליישום ההסכם עליו עמלו יחד. המסע לא קל אך הוא אפשרי. 

 

אכן, גישור יכול להיות גם כלי טיפולי. שהרי תהליך של פרידה וגירושין מעמיד את בני הזוג בצומת דרכים – בין אם לצמיחה אישית ובין אם להידרדרות נפשית. באמצעות הליך גישור, המותאם נכון לצורכי הצדדים, ניתן להגיע למחוזות של הבנה וקבלה של כל צד וצד את עצמו ומקומו בסביבתו, על חולשותיו ופחדיו, ומקומו מול הצד שכנגד. לכן גישור טיפולי אינו אך ורק מהלך טכני-משפטי-הסכמי.

גישור טיפולי שם את המגושר במרכז ומאפשר לו לבחור בכלים להעצמה עצמית. לבחור מה נכון בעבורו. לבחור לצמוח, או לפחות להתכוונן לכך.

 

הליך של פרידה וגירושין הנו מצע קל לצניחה, לביטול עצמי, אבל באותה מידה הוא קרש קפיצה להתמודדות, ליצירה, למימוש, להכרה והתחברות אל העצמי החבוי שבפנים.

אם אתם נמצאים בצומת דרכים זו, אנא, לטובתכם וטובת ילדכם, בחרו נכון.

 

ליצירת קשר עם כותב המאמר, עו"ד ברק רובין- לחץ כאן

Previous Page | Next Page
תגובות
Currently, there are no comments. Be the first to post one!
Click here to post a comment
      
 גישור-אינדקס נושאים Minimize
    
עורך דין ועוד- סימן מסחר רשום- Copyright 2006 by Iris Almog   Terms Of Use  Privacy Statement