שמך:*
טלפון ליצירת קשר:*
כתובת המייל שלך:*
ישוב מגורים:*
שירות מבוקש:*
תיאור הפניה: 
הפניה תועבר: 
Send

 מאמרים - פורטל עורך דין ועוד Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

זכויות קטינים בחקירה הפלילית  

מאת : עו"ד אילנה קנטור ועו"ד דנה שביט

מהו הגיל לנשיאה באחריות פלילית?

קטין שגילו 12  ומעלה אשר ביצע עבירה פלילית  חב באחריות פלילית ובהתאם לשיקולי המדינה עשוי לעמוד לדין בגין מעשיו הפליליים.

כשקטין מתחת לגיל 12 מבצע עבירה פלילית, המשמעות היא שהוא אינו בר אחריות פלילית, קרי אינו בר עונשין,  ולכן לא ניתן להעמידו לדין בגין מעשיו.  יחד עם זאת, ניתן לעכבו לתחנת המשטרה, לגבות עדותו  באשר למעשים שביצע אך מעמדו במהלך החקירה יהיה של עד ולא חשוד, לאחר החקירה החומר יועבר לפקיד הסעד .

מגיל 12 ועד 18 החקיקה הפלילית ,שלטונות החוק ובתי המשפט יתייחסו באופן שונה לקטין בכל שלב בהליך המשפטי נגדו וזאת בשונה מהתייחסותם לבגיר שביצע עבירה .

בשל גילו הצעיר של הקטין, חוסר ניסיונו ובשלותו גם מבחינה נפשית, קיים חשש לפגיעה בזכויותיו בהליך הפלילי, בשל כך  המחוקק ,במטרה להבטיח את שלום הקטין וזכויותיו, חוקק חוק המתייחס באופן ספציפי לנוער/קטינים  המכונה חוק הנוער (שפיטה, ענישה ודרכי טיפול), התשל"א-1971 .

קיראו עוד
Previous Page | Next Page
    

פורטל עורך דין ועוד Lawdinet נועד לאפשר לך, הלקוח, לבחור עורך דין המתאים לך ביותר, על בסיס פרופיל מקצועי מפורט, הכולל תמונה, תחומי התמחות וישובי פעילות !
הפורטל משמש כבמה לפרסום עורכי דין פליליים, אינו ממליץ על עורך דין כזה או אחר, כאשר האחריות המלאה והבלעדית על נכונות ו/או דיוק המידע המפורסם בפורטל
לרבות פרטי עורכי הדין, כל מידע המפורסם מטעמם וזכויות היוצרים בגין תמונות / תיאורים ומאמרים המפורסמים מטעמם, היא של עורכי הדין ושלהם בלבד. עורכי הדין
והם בלבד נושאים באחריות לשירותים המוצעים וניתנים על ידם ולפורטל אין כל אחריות בגינם. פניה לעורך דין תועבר לעורך דין מתאים אחד או יותר.
למידע נוסף יש לעיין בתנאי השימוש.

אתרי משפט:
עורך דין תעבורה, תאונת עבודה, עורך דין משפחה יעקב בלס, משרד חקירות, Sitemap

עורך דין ועוד- סימן מסחר רשום- Copyright 2006 by Iris Almog | תנאי שימוש | הצהרת פרטיות |
_________________________________
אתר על ידי אתרים ת.ר. בע"מ  |  Site by AtarimTR LTD כניסה