שמך:*
טלפון ליצירת קשר:*
כתובת המייל שלך:*
ישוב מגורים:*
שירות מבוקש:*
תיאור הפניה: 
הפניה תועבר: 
Send

 מאמרים - פורטל עורך דין ועוד Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Friday, December 07, 2007

 

 איך לשמור על חסיון הרישום הפלילי שלך 

מאת: עו"ד יפעת וינקלר

בדצמבר 2006 החלה משטרת ישראל להנפיק תדפיסי רישום פלילי בעלי מבנה חדש, על מנת שמעסיקים לא יוכלו עוד לברר מידע חסוי אודות מועמדים לעבודה, והמידע מן המרשם הפלילי יגיע למורשים בלבד.

המטרה היתה לשרש נוהג שרווח בשנים האחרונות לדרוש ממועמדים לעבודה להציג את גליון הרישום הפלילי שלהם, אשר כונה בטעות "תעודת יושר". גליון זה כלל מידע חסוי למשל על תלונות שהוגשו והתבררו כלא נכונות או על תיקי בית משפט ישנים מאוד שנמחקו כבר. הסובלים העיקריים מנוהג זה לא היו עבריינים שהרישום הפלילי באמת מאפיין אותם, אלא דווקא אנשים שחזרו מיד לדרך הישר וביקשו לנהל אורח חיים נורמטיבי. אלה, לא הצליחו להתקבל למקומות עבודה, והתקשו גם בתחומים אחרים כמו קבלה לישובים, התנדבות בעמותות, אימוץ וכן הלאה.

על אף שחלפה שנה מאז שינוי מבנה התדפיסים הנושא טרם הוטמע בציבור, ועובדים רבים עדיין נופלים בפח ומוסרים את הגליון המלא שלהם. זאת, הן בשל העדר הסברה מצד המשטרה, והן משום שניסוח התדפיסים החדשים מורכב ולא מובן לכל.

השיטה החדשה עובדת כך:

o         העמוד הראשון של התדפיס מכיל הערות כלליות בלבד ואין בו כל מידע ספציפי אודות מקבל התדפיס בין היתר כוללות ההערות האלה סעיף שלשונו "אם קיבלת לידך את העמוד הזה בלבד סימן שאין אודותיך כל מידע".

o         לאחר מכן יש עמוד מעבר שהינו ריק

o         לאחריו – מופיע המידע האמיתי.

כך נשמרת זכותו של האזרח לקבל את המידע שאודותיו אך מצד שני מי שדורש את המידע שלא כחוק – לא יקבל אותו. המטרה היא בפירוש לאפשר לאנשים להסתיר מידע ממי שדורש אותו שלא כדין וזאת על ידי שכולם ימסרו את העמוד הראשון בלבד. בכך מפיחים חיים בזכויות שהוגדרו בחוק המרשם הפלילי, ובעיקר הזכות להשתלב מחדש בחברה לאחר שחלפו מספר שנים מן ההרשעה.

מאידך, קיימים כמובן גורמים שיש להם זכות על פי חוק לקבל את המידע ומולם המידע מוסיף להיות גלוי אלא אם כן בעל הרישום הפלילי או הרישום המשטרתי יפעל למחיקתו.

 

.

 

Previous Page | Next Page
תגובות
Currently, there are no comments. Be the first to post one!
Click here to post a comment
    

פורטל עורך דין ועוד Lawdinet נועד לאפשר לך, הלקוח, לבחור עורך דין המתאים לך ביותר, על בסיס פרופיל מקצועי מפורט, הכולל תמונה, תחומי התמחות וישובי פעילות !
הפורטל משמש כבמה לפרסום עורכי דין פליליים, אינו ממליץ על עורך דין כזה או אחר, כאשר האחריות המלאה והבלעדית על נכונות ו/או דיוק המידע המפורסם בפורטל
לרבות פרטי עורכי הדין, כל מידע המפורסם מטעמם וזכויות היוצרים בגין תמונות / תיאורים ומאמרים המפורסמים מטעמם, היא של עורכי הדין ושלהם בלבד. עורכי הדין
והם בלבד נושאים באחריות לשירותים המוצעים וניתנים על ידם ולפורטל אין כל אחריות בגינם. פניה לעורך דין תועבר לעורך דין מתאים אחד או יותר.
למידע נוסף יש לעיין בתנאי השימוש.

אתרי משפט:
עורך דין תעבורה, תאונת עבודה, עורך דין משפחה יעקב בלס, משרד חקירות, Sitemap

עורך דין ועוד- סימן מסחר רשום- Copyright 2006 by Iris Almog | תנאי שימוש | הצהרת פרטיות |
_________________________________
אתר על ידי אתרים ת.ר. בע"מ  |  Site by AtarimTR LTD כניסה